فروشگاه داهوا فراگستر
No products in the cart.

آشنایی با تکنولوژی HDCVI در دوربین های آنالوگ

HDCVI

آشنایی با تکنولوژی HDCVI در دوربین های آنالوگ

 

در مقاله تقسیم بندی دوربین های مداربسته از دیدگاه سیگنال به معرفی انواع دوربین های مداربسته پرداختیم. اما در بعضی مواقع با نام هایی مانند HDCVI برخورد می کنیم که نمی دانیم این نوع دوربین چیست و چه ویژگی هایی دارد یا اینکه جزء کدام دسته از دوربین های مداربسته قرار می گیرد. ما در این مقاله به معرفی دوربین مداربسته HDCVI می پردازیم امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا بتواند به جواب سوالات خود برسید.

 

تکنولوژی HDCVI چیست؟

تکنولوژی دوربین مداربسته HDCVI مخفف اصطلاح High Definition Composite  Video Interface دست آوردی آنالوگ و با کیفیت بالا برای انتقال تصاویر دوربین های مداربسته است که توسط داهوا تولید شده است. در واقع یک ارتقای بزرگ در کیفیت تصاویر در دوربین های آنالوگ به شمار می آید که هم در دوربین و دستگاه های مداربسته به کار برده شده است.

دوربین های مداربسته آنالوگ قدیمی کیفیت تصویر پایین و محدودی داشتند که این موضوع به دلیل انتقال تصاویر با استاندارد های قدیمی تلویزیونی (PAL/NTSC) به وجود می آمد. برای رفع این مساله متخصصان دست به کار طراحی استاندارد های جدید برای انتقال تصاویر در سیستم آنالوگ زدند و این موضوع باعث تولید دوربین های مداربسته با تکنولوژی HD-CVI شد.

 

پیدایش HDCVI:

ابداع کننده اصلی تکنولوژی HD-CVI شرکت Dahua Technology بوده. از آنجایی که دوربین های آنالوگ قدیمی محدودیت کیفیت تصویردارند (در بیشترین حالت 0.6 مگا پیکسل) استفاده از آنها را در کاربری های حساس بسیار محدود است و از دوربین های تحت شبکه برای این کاربری های دقیق استفاده می شد . این موضوع شرکت های داهوا را به فکر انداخت تا با ارتقا دوربین های آنالوگ امکان افزایش کیفیت آن ها را فراهم کنند. این موضوع منجر به تولید تکنولوژی های تصویری آنالوگ جدید شد.

 

طریقه کار تکنولوژی HDCVI:

تفاوت چندانی بین سیستم مداربسته آنالوگ و سیستم HD-CVI از نظر زیر ساخت و بستر وجود ندارد. در سیستم HD-CVI تصاویر به صورت دیجیتال در برد تصویر دوربین مداربسته تولید می شوند و پس از آن به وسیله یک تراشه کد گذاری اطلاعات با تکنولوژی HDCVI کد شده و برای انتقال اماده می شوند. اطلاعات به صورت سیگنال های HDCVI از طریق کابل کواکسیال تا محل HCVR ( رکوردر HDCVI ) انتقال پیدا می کنند. در دستگاه HDCVI یا XVR اطلاعات توسط یک Decoder دیجیتال تبدیل شده و برای ضبط و پخش توسط دستگاه اماده می شوند.

 

ویژگی های HDCVI:

امکان دسترسی به روزولشن های 1080p و 720p در بستر آنالوگ و کابل کواکسیال.

امکان ارتقا سیستم آنالوگ سنتی به سیستم HD cvi بدون نیاز به تغییر در بستر سیم کشی.

عدم وجود تاخیر در تصاویر دریافتی.

نصب آسان و  عیب یابی سریع.

امکان انتقال تصویر از طریق کابل کواکسیال تا 500متر.

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*