فروشگاه داهوا فراگستر
No products in the cart.

کنترل هوشمند ترافیک داهوا

راه حل هوشمند مدیریت ترافیک داهوا

تراکم ترافیک و تصادفات جاده ای سخت ترین چالش هایی است که آژانس های مدیریت ترافیک در سراسر جهان با آن مواجه هستند. با شهرنشینی سریع جهانی، تعداد و نوع فزاینده وسایل نقلیه هر ساله منجر به مشکلات بیشتری در ارتباط با جاده ها شده است. بر اساس گزارش MarketsandMarkets، تعداد جهانی خودروها و وسایل نقلیه تجاری در جاده ها تا سال 2040 تقریباً دو برابر خواهد شد و فشار زیادی بر زیرساخت های شهری موجود وارد می کند. کنترل هوشمند ترافیک داهوا برای رفع مشکلات نامبرده طراحی شده است که در ادامه به آن می پردازیم.

کشورهای مختلف استراتژی‌های توسعه مدیریت ترافیک مختلفی را در سراسر جهان تدوین کرده‌اند، مانند چشم‌انداز 2030 عربستان سعودی، “شهر 45 دقیقه‌ای” سنگاپور تا سال 2040، استراتژی 2030 اوکراین، و غیره. ، بدون اشاره به زمان زیادی که برای جمع آوری شواهد برای اجرای تخلفات رانندگی نیاز دارد. علاوه بر این، جمع‌آوری حجم عظیمی از داده‌ها برای پیش‌بینی و تنظیم ترافیک نیز آسان نیست، به‌ویژه با سیستم‌های ترافیکی سنتی.

به لطف ظهور فناوری‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و حسگر، راه‌حل‌های ITS وجود دارد که حیات جدیدی را در اجرای ترافیک ارائه می‌کند و مشکلاتی را که بر ایمنی و کارایی ترافیک تأثیر می‌گذارد، حل می‌کند. به عنوان مثال، فناوری داهوا یک راه حل جامع مدیریت ترافیک هوشمند ایجاد کرده است که نظارت تصویری را با هوش مصنوعی، ANPR، ترکیب تصویر، AR و سایر فناوری‌های پیشرفته ترکیب می‌کند تا نیازهای متعدد اجرای ترافیک امروزی را برآورده کند و عملکرد آنها را به طور قابل توجهی بهینه کند.

این راه حل سیستم اجرای ترافیک، سیستم کنترل سیگنال هوشمند، سیستم انتشار اطلاعات ترافیک، سیستم جمع آوری و پیش بینی جریان ترافیک و همچنین مرکز فرماندهی و اعزام مدیریت ترافیک را یکپارچه می کند. این به آژانس‌های مدیریت ترافیک در بهبود ایمنی جاده‌ها، کاهش ازدحام، واکنش موثرتر به شرایط اضطراری و پیش‌بینی وضعیت‌های ترافیکی آینده بر اساس داده‌های زمان واقعی کمک می‌کند.

 

برای ارائه بینش بیشتر، در اینجا دو نکته برجسته از راه حل کنترل هوشمند ترافیک داهوا Dahua آورده شده است:

1- اجرای کارآمد ترافیک که توسط فناوری‌های ویدئویی هوشمند فعال می‌شود

تخلفات رانندگی مانند سرعت غیرمجاز، رانندگی حواس پرت، نقض چراغ قرمز، بازکردن کمربند ایمنی، گذرگاه عابر پیاده، تغییر خط غیرقانونی و غیره اغلب از علل اصلی حوادث و جراحات جاده ای هستند. استقرار دوربین‌های ترافیکی با تشخیص خودکار پلاک (ANPR) (مانند مدل ITC952-AU3F-LZF1640) در مناطق حادثه‌خیز مانند تقاطع‌ها، چهارراه‌ها، بزرگراه‌ها، پل هوایی‌ها و رمپ‌ها به اپراتورها این امکان را می‌دهد تا تخلفات را شناسایی و حوادث را بر اساس نظارت لحظه‌ای تأیید کنند.

الگوریتم تشخیص پلاک داهوا از تشخیص شماره پلاک بیش از 100 کشور پشتیبانی می کند و امکان ادغام الگوریتم با چندین کشور را فراهم می کند. همچنین می تواند وسایل نقلیه داخلی و خارجی را از چندین کشور شناسایی کند و به طور منظم بر اساس ارتقاء شماره پلاک مشتریان به روز شود.

در سال 2015، داهوا با موفقیت سیستم‌های تشخیص تخلف را برای ثبت تخلفات چراغ قرمز و سرعت بیش از حد در 5 شهر مهم صربستان مستقر کرد. این پروژه همچنین شامل توسعه یک الگوریتم تشخیص پلاک برای صربستان و اتحادیه اروپا است. از زمان تکمیل کل سامانه، هم میزان تخلفات رانندگی و هم میزان تصادفات در مناطق تحت نظارت کاهش چشمگیری داشته است.

علاوه بر این، با استفاده از فناوری AR و یکپارچه‌سازی GIS، این راه‌حل داهوا یک پلتفرم پانورامیک AR را نیز ارائه می‌کند که به تمام دستگاه‌های ظاهری متصل است و سیستم نمایش برچسب‌گذاری جدیدی را ارائه می‌کند. با استفاده از این سیستم نظارت نقطه بالا، واحدهای اجرای ترافیک می توانند به موقع به هشدارها و موقعیت های ترافیکی پاسخ دهند.

 

2- کنترل هوشمند سیگنال و جمع آوری داده های جریان ترافیک توسط راه حل کنترل هوشمند ترافیک داهوا

مدیریت افزایش تعداد وسایل نقلیه و ترافیک در شهر بیش از هر زمان دیگری چالش برانگیز شده است. با این وجود، با استفاده از یک سیستم کنترل سیگنال هوشمند، می‌توان وضعیت ترافیک جاده‌ای را به دقت کنترل و بهبود بخشید.

راه حل هوشمند کنترل سیگنال ترافیک داهوا مبتنی بر سیستم تشخیص جریان ترافیک در سطح خط است. می‌تواند صحنه‌های بزرگ را برای شناسایی پارامترهای متعددی مانند جریان خط، نرخ اشغال، طول صف، تراکم ترافیک و غیره پوشش دهد. با داده‌های لحظه‌ای که گرفته و تجزیه و تحلیل می‌شود، چراغ‌های راهنمایی به طور خودکار بر اساس زمان روز و جاده واقعی تغییر می‌کنند. شرایط ترافیکی که می تواند به کاهش تراکم ترافیک شهری کمک کند. همچنین، این داده های ترافیکی جمع آوری شده می تواند به اپراتورهای شهری در بهینه سازی برنامه ریزی شبکه راه کمک کند.

علاوه بر این، مجهز به سنسورهای با حساسیت بالا و پردازنده‌های هوش مصنوعی با کارایی بالا، جدیدترین دوربین ترافیک هوش مصنوعی داهوا از الگوریتم‌های یادگیری عمیق برای ثبت متادیتاهای خودرو و جریان ترافیک در زمان واقعی استفاده می‌کند. به عنوان مثال، مدل ITC431-RW1F-L از فناوری ترکیبی تصویر پیشرفته برای نمایش تصاویر تمام رنگی با کیفیت در شب بدون استفاده از نور مکمل استفاده می کند که به طور قابل توجهی آلودگی نوری را کاهش می دهد و محیط رانندگی ایمن تری را ارائه می دهد.

 

پروژه های جهانی

راه حل کنترل هوشمند ترافیک داهوا با موفقیت در بیش از 30 کشور و منطقه در سراسر جهان پیاده سازی شده است.

در سال 2019، داهوا یک راه حل مدیریت ترافیک را برای ریاض، پایتخت عربستان سعودی با جمعیت بیش از 8 میلیون نفر طراحی کرد. این شامل جمع‌آوری داده‌های جلویی و برنامه داده‌های بزرگ پشتیبان، دستیابی به برنامه انتشار سیگنال در زمان واقعی و دقیق است. از زمان اجرای آن، کارایی کلی ترافیک در تقاطع های نظارت شده در ریاض 12 درصد افزایش یافته است و روزانه حدود 1000 تخلف ترافیکی ثبت می شود.

و همین سال گذشته، داهوا یک سیستم مدیریت ترافیک هوشمند یکپارچه برای کشوری در آسیای مرکزی ساخته است. این پروژه شامل سامانه تشخیص تخلف، سامانه جمع‌آوری جریان ترافیک، سامانه تشخیص پارک غیرمجاز، سامانه تحلیل تصویری هوشمند، سامانه اندازه‌گیری سرعت، ذخیره‌سازی ابری و سامانه رایانش ابری با پوشش 7 ایالت، 17 شهر و نزدیک به 300 تقاطع در کل کشور است.

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*